1 VI nie będzie posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży

17
Maj
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że zaplanowane na 1 VI posiedzenie  Sejmu Dzieci i Młodzieży nie odbędzie się. To kolejne zdarzenie, po zawieszeniu wydawania przepustek jednorazowych i jednorazowych kart prasowych oraz problemach posłów opozycji z dostaniem się do gabinetu marszałka, budzące wątpliwości odnośnie funkcjonowania Sejmu.

Od 25 kwietnia obowiązuje zakaz wydawania jednorazowych przepustek na teren parlamentu. Dostęp do Sejmu pozostaje możliwy dla posiadaczy stałych i okresowych kart wstępu. Od 18 kwietnia na sejmowym korytarzu trwa protest opiekunów osób niepełnosprawnych.

Wprowadzenie nowych zasad wstępu do budynku przy ul. Wiejskiej wzbudza wiele kontrowersji. Problemy z wejściem do Sejmu miały niedawno 91-letnia uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska ps. Pączek oraz szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Obie panie chciały spotkać się z protestującymi osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Opozycja zarzuca Markowi Kuchcińskiemu, że zamienił Sejm w oblężoną twierdzę. Niedawno doszło do kolejnego incydentu, kiedy opozycyjni posłowie nie mogli dostać się do marszałka.

Teraz zdecydowano o odwołaniu SDiM o czym poinformował CiS. „Z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przykrością informujemy, że podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia SDiM planowanego na 1 czerwca 2018 r. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy” – napisano w komunikacie.