70 lat szkoły sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju. Otwarcie wystawy w Sejmie

07
Luty
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

– Szkoła sanatoryjna jest wyjątkową instytucją umożliwiającą połączenie dwóch najważniejszych kwestii w życiu każdego zwłaszcza młodego człowieka: zdrowia i edukacji – napisał w liście skierowanym do organizatorów wystawy „70 lat szkoły sanatoryjnej w Uzdrowisku Rymanów S.A.” marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju to szkoła sanatoryjna, jedyna tego typu placówka na Podkarpaciu i jedna z nielicznych w Polsce. Szkoła przez wielu nazywana jest podkarpacką stolicą dzieci. – To doskonała opieka sprawia, że młodzi ludzie opuszczający uzdrowisko są pewni siebie, są bardziej odpowiedzialni – podkreślił w liście Marszałek Sejmu.

Wystawa zorganizowana z okazji 70-lecia istnienia Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju prezentuje bogatą tradycję i dorobek szkoły sanatoryjnej, a także metody i osiągnięcia w pracy pedagogiczno-terapeutycznej z dziećmi przewlekle chorymi przebywającymi na jej terenie. Oprócz walorów leczniczych Rymanowa Zdroju ekspozycja przybliża także krajobraz przyrodniczy i piękno regionu.

Wystawę można obejrzeć w Sejmie do 12 lutego.