Amerykańscy Demokraci apelują do polskich władz o uchylenie ustawy o IPN

16
Marzec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W artykule dla „Time” Steny Hoyer, David Price i Brad Schneider wyrażają zaniepokojenie nowym prawem obowiązującym w Polsce. Według nich, rewizjonizm i cenzura nie są dobrym rozwiązaniem.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni nowym polskim prawem. Wzywamy prezydenta Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego i Zgromadzenie Narodowe do uchylenia tego prawa” – napisali w artykule dla „Time” Amerykańscy Demokraci.

Steny Hoyer, David Price i Brad Schneider odwołując się do współpracy Polski i USA podkreślili, że „Ameryka i Polska są najsilniejsze, gdy stoimy razem. (…) Jako Amerykanie i jako sojusznik Polski mamy obowiązek wyjaśnić, że rewizjonizm i cenzura to zła droga” – napisali politycy. Zaapelowali również, aby Polska w pełni zmierzyła się z ciemniejszymi rozdziałami swojej historii – „tak jak my musimy nadal stawić czoła naszej historii niewolnictwa, segregacji, niesprawiedliwości rasowej i antysemityzmu”.

Autorzy artykułu uważają, że Polacy powinni rozmawiać o złożoności tego, co wydarzyło się podczas Holokaustu. „Ci, którzy próbują wybielić przeszłość, znajdą się w pułapce. Nawet jeśli intencje początkowo były nieszkodliwe, to tego rodzaju ustawodawstwo jest niebezpieczne” – stwierdzili politycy.