CBA w biurze poselskim Jana Burego

11
Lipiec
2014

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W ramach prowadzonego śledztwa dotyczącego powoływania się na wpływy w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, prokuratura i CBA przeszukały kilka miejsc w tym biuro poselskie i hotelowy pokój Jana Burego.

 – Od rana agenci CBA prowadzą działania wspólne z prokuratorami Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, w ramach śledztwa w sprawie powoływania się na wpływy w ministerstwie infrastruktury. Działania prowadzone są w kilku miejscach – nie ujawniamy w jakich ani kogo dotyczą – poinformował w czwartek rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. W podobnym tonie wypowiadał się rzecznik warszawskiej prokuratury apelacyjnej Zbigniew Jaskólski, który potwierdził, że doszło do przeszukania kilku pomieszczeń i dotyczyły one  „osób sprawujących funkcje publiczne”. – Śledztwo ma charakter rozwojowy i dla jego dobra nie można obecnie przekazać bliższych informacji o jego toku oraz przebiegu czynności – dodał Jaskólski.

Jan Bury z PSL potwierdził, że CBA na zlecenie prokuratury przeszukało jego biuro w Rzeszowie. – Nie mam sobie nic do zarzucenia. W tej sprawie wyjaśniłem wszystko, co mogłem – stwierdził.  – Dzisiaj wprowadziłem panią prokurator i dwóch funkcjonariuszy CBA do mojego pokoju hotelowego. Byłem obecny przy czynnościach. Zachowali się bardzo profesjonalnie i bardzo elegancko – powiedział Bury. Dopytywany, czego funkcjonariusze mogli szukać, odparł – …szukają dokumentów związanych z prowadzonymi przez siebie postępowaniami. Jakimi – proszę pytać prokuratury i rzecznika CBA. Szef klubu PSL nie wiedział również czego może dotyczyć przeszukanie – Może dotyczy mojej działalności z przeszłości, a może dotyczy aktualnych, bieżących spraw.

 

Postępowanie prowadzone przez prokuraturę przy współpracy z CBA dotyczy „udzielania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej”. Już w poniedziałek prokuratura apelacyjna w Warszawie poinformowała o  śledztwie dotyczącym płatnej protekcji. W ramach prowadzonego postępowania przeszukano pomieszczenia w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz zatrzymano i przesłuchano jako podejrzanych dwóch biznesmenów. Śledztwo prowadzone we współpracy z CBA dotyczy „udzielania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej”.