Dworczyk o wizycie premiera na Węgrzech

02
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szef KPRM, odnosząc się do jutrzejszej wizyty szefa rządu w Budapeszcie powiedział, że Mateusz Morawiecki chce wzmacniać i rozbudowywać współpracę Polski z Węgrami z korzyścią dla całego regionu.

Michał Dworczyk komentując w TVP Info wizytę Morawieckiego na Węgrzech stwierdził, że – to ewidentny sygnał, jak istotnym elementem polityki zagranicznej jest polityka regionalna. W tym kontekście wskazał na współpracę państw regionu w ramach Trójmorza oraz Grupy Wyszehradzkiej. – To wszystko na pewno będzie ważną częścią rozmów z premierem Orbanem – powiedział. Szef KPRM mówił także, że premier chce – wzmacniać i rozbudowywać współpracę polsko-węgierską z korzyścią dla Polski i całego regionu.

Dworczyk przypomniał również o grudniowych rozmowach szefa rządu z prezydentem Francji i premier Wielkiej Brytanii. – Po dobrym spotkaniu w Brukseli z Emmanuelem Macronem, po dobrej wizycie w Warszawie Theresy May, teraz czas na podkreślenie wymiaru regionalnego, naszej roli w regionie i współpracy polsko-węgierskiej, która tradycyjnie układa się dobrze – mówił.

Spotkanie w Budapeszcie będzie pierwszą oficjalną wizytą państwową Mateusza Morawieckiego po objęciu przez niego funkcji premiera.