Dzień Edukacji Narodowej. Marszałek Sejmu złożył życzenia nauczycielom

12
Październik
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

11 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia zasłużonym dla polskiej edukacji nauczycielom wręczono odznaczenia państwowe, medale, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, a także tytuły Honorowego Profesora Oświaty.

Marek Kuchciński w liście skierowanym do nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty podziękował za zaangażowanie w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy szkół i placówek oświatowych. „Roli nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia nie sposób przecenić. To oni prowadzą dzieci i młodzież ku dorosłości, przekazując nie tylko wiedzę, lecz także wartości bliskie wszystkim Polakom” – napisał marszałek Kuchciński podkreślając, że dzięki pracy nauczycieli polska szkoła jest coraz ciekawsza, przyjaźniejsza i bardziej otwarta.

Marszałek Sejmu pogratulował wszystkim nauczycielom wyróżnionym i nagrodzonym podczas uroczystości. „Z okazji Dnia Edukacji Narodowej do wszystkich obchodzących to piękne święto kieruję wyrazy uznania za wypełnianie niełatwej dydaktycznej misji” – podkreślił w korespondencji Marek Kuchciński. List od marszałka Sejmu odczytał poseł Kazimierz Moskal.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska w wystąpieniu podczas uroczystości podkreślała znaczenie pracy nauczycieli, nawiązując do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. List do nauczycieli wystosował także premier Mateusz Morawiecki.