Kaczyński obawia się czy powstanie południowa obwodnica Warszawy

04
październik
2013

Posted by redakcja

Posted in Aktualności / Na Wiejskiej

0 Comments
Jarosław Kaczyński

 

Szef PiS oskarża Tuska o wprowadzanie opinii publicznej w błąd bo nie ma obwodnicy stolicy w planie niedawno ogłoszonym przez rząd w sprawie budowy 13 obwodnic do 2020 r. Resort transportu zapewnia, że obwodnica powstanie a o błędne informacje obwinia Kaczyńskiego.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Kaczyński zarzucił rządowi brak wiarygodności w kwestii budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. –  Jest sprawa efektów praktycznych, (…) wiarygodności. Niedawno usłyszeliśmy zapowiedź premiera Donalda Tuska, że będzie obwodnica Warszawy. Wczoraj była Rada Ministrów, 13 obwodnic jest wymienionych w uchwale Rady Ministrów, no i tam obwodnicy Warszawy nie ma. Wobec tego chodzi o to, żeby to nie były słowa tylko, żeby były to (…) czyny – stwierdził szef PiS.  Szybko zareagowało na te słowa ministerstwo transportu. „Jarosław Kaczyński wprowadza opinię publiczną w błąd (…). Realizacja Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) jest dla Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zadaniem priorytetowym i będzie realizowana. Celowe okłamywanie opinii publicznej lub niekompetencja prezesa PiS powodują dezinformację w sprawie budowy POW.” – napisał w komunikacie rzecznik resortu Mikołaj Karpiński. Przypomniał także, że zarówno premier jak i minister transportu przedstawili w ubiegłym tygodniu szczegółowe informacje związane z realizacją tej inwestycji. W związku z tym, iż Południowa Obwodnica Warszawy jest ciągiem drogi S2,  musi być wpisana w docelowym Krajowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020 a także w Załączniku nr 5 do obecnego Programu. W celu przyspieszenia ogłoszenia przetargów na budowę POW, MTB i GM pracuje nad zmianą Załącznika nr 5 a projekt budowy POW zostanie wpisany w nowym załączniku nr 5 na lata 2011 – 2015.

„Zatem wszelkie spekulacje o niewpisaniu projektu do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 r. do załącznika nr 6 (program obwodnicowy) i sugerowanie tym samym braku planów w zakresie zabezpieczenia środków na realizację, są celową manipulacją”  – ocenił  Karpiński. Dodał również, że od uchwalenia w styczniu 2011 r. Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015, Południowa Obwodnica Warszawy zawsze była w nim ujęta jako projekt do realizacji po 2013 r.

 /-/ Sejm24.pl