Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia jest Jacek Sutryk

13
Sierpień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Jacek Sutryk aktualnie jest dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego ratusza. Kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia przedstawiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej w stolicy Dolnego Śląska szefowa Nowoczesnej.

Według Katarzyny Lubnauer, kandydat na prezydenta Wrocławia musi zadbać o poprawę jakości życia w mieście, w tym o dobrą jakoś życia seniorów, edukację dzieci i młodzieży oraz jakość transportu miejskiego. – Uważamy, że bardzo dobrym kandydatem, spełniającym wszystkie te kryteria, zapewniającym kontynuację tego, co było dobre we Wrocławiu – bo to miasto się pięknie rozwija – ale równocześnie proponującym zmiany we wszystkich tych obszarach, w których mieszkańcy oczekują tej zmiany, będzie Jacek Sutryk – stwierdziła szefowa Nowoczesnej.

Lubnauer podkreśliła, że Jacek Sutryk – kandydat Koalicji Obywatelskiej – jest popierany również przez inne środowiska np. SLD. – Inne środowiska dadzą to, co według mnie jest najważniejsze, żeby dla Wrocławia wybrać kandydata, który będzie ogniskował jak najszersze poparcie społeczne – mówiła.

– Wierzę w zwycięstwo, we Wrocławiu liczy się tylko zwycięstwo, jestem przekonana, że dokonaliśmy najlepszego możliwego wyboru – oświadczyła Lubnauer.

Nowoczesna zadeklarowała poparcie w wyborach na prezydenta stolicy Dolnego Śląska dla  Jacka Sutryka już w maju. Obecny dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego magistratu jest związany z prezydentem tego miasta Rafałem Dutkiewiczem. Nowoczesna tworzy ze środowiskiem Dutkiewicza koalicję w Radzie Miejskiej Wrocławia.

W lipcu liderzy PO i Nowoczesnej ogłosili we Wrocławiu zamiar stworzenia Koalicji Obywatelskiej we wszystkich powiatach Dolnego Śląska oraz ośmiu miastach prezydenckich. Porozumienie ma objąć m.in. wspólne listy do rady miasta Wrocławia oraz wystawienie wspólnego – wskazanego przez Nowoczesną – kandydata na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Wówczas Platforma wycofała poparcie dla Kazimierza M. Ujazdowskiego, który był kandydatem tej partii na fotel prezydenta Wrocławia. W minionym tygodniu Ujazdowski zrezygnował ze startu w wyborach.