Karczewski o ewentualnej rekonstrukcji rządu

04
Kwiecień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Marszałek Senatu w Radiu Zet nie wykluczył, że dojdzie do płytkiej rekonstrukcji rządu. Odniósł się także do słabszych notowań PiS w sondażach.

Stanisław Karczewski pytany w Radiu Zet czy dojdzie do głębokiej reorganizacji rządu odparł, że nie, ale nie wykluczył , iż może nastąpić płytka rekonstrukcja gabinetu Beaty Szydło. – Nie chciałbym przewidywać, nie chciałbym spekulować. Na pewno do świąt niczego nie będziemy robili. (…) Oczywiście, że na ten temat rozmawiamy i będziemy wyciągać wnioski. Wyciągnie je pani premier – mówił marszałek Senatu.

Karczewski przyznał także, że trzy ostatnie sondaże pokazały spadek notowań PiS. Jednocześnie zaznaczył, że wyniki sondaży analizuje – bardzo głęboko. (…) Nie tylko to pytanie, na kogo zagłosowałbyś, gdyby były wybory, ale również i pogłębione wyniki badań. Te badania pogłębione są bardzo optymistyczne, bo społeczeństwo polskie ocenia sytuację, swoją sytuację bardzo dobrze, coraz lepiej – przekonywał. Marszałek pytany co trzeba poprawić, powiedział: – myślimy o tym cały czas, nie tylko wtedy, kiedy są słabsze sondaże, ale wtedy, kiedy są dobre sondaże. (…) Była analiza również poszczególnych ministrów przeprowadzona przez panią premier Beatę Szydło i często w ścisłym kierownictwie, w szerszym kierownictwie, zastanawiamy się o kierunkach, o potrzebach, spotykamy się z ludźmi, rozmawiamy w dalszym ciągu – dodał.