Kidawa-Błońska o rekonstrukcji rządu

05
kwiecień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Posłanka Platformy Obywatelskiej w „Salonie politycznym Trójki” mówiła, że wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla gabinetu Beaty Szydło daje szanse na debatę w Sejmie dotyczącą sytuacji w kraju. Odniosła się również do pogłosek o ewentualnej rekonstrukcji rządu.

 

 

PO złożyła w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Małgorzata Kidawa-Błońska była pytana w radiowej Trójce o sens takiego działania, skoro wiadomo, że będzie ono nieskuteczne. – Opozycja będzie miała szansę przeprowadzenia debaty i dyskusji. To jest prawo opozycji, narzędzie demokratyczne. (…) Zadaniem opozycji jest krytykować, szukać dziury w całym, szukać błędów i wskazywać, jak te błędy poprawić – argumentowała wicemarszałek Sejmu.

Posłanka PO mówiła także, że Jarosław Kaczyński będzie musiał zmierzyć się z rekonstrukcją rządu, jeżeli chce poprawić notowania PiS w sondażach. – Każdy minister działa oddzielnie, nie ma ogniwa spajającego, notowania lecą, bałagan coraz większy – recenzowała działania gabinetu Beaty Szydło. – To dobrze nie świadczy o rządzie, kiedy minister, który ma bronić naród, nie zyskuje aprobaty nawet kilkudziesięciu procent – stwierdziła Kidawa-Błońska nawiązując do słabych wyników Antoniego Macierewicza w badaniach oceniających poziom zaufania do polityków.