Komentarze opozycji po odrzuceniu przez Sejm wotum nieufności dla rządu

18
grudzień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W piątek późnym wieczorem Sejm, głosami posłów PiS, odrzucił wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla gabinetu Mateusza Morawieckiego. Parlamentarzyści z klubu Kukiz’15 wstrzymali się od głosu.

Komentując decyzję Sejmu o odrzuceniu wotum nieufności, w radiowej Trójce, Jacek Protasiewicz (Nowoczesna, UED-PSL), zwrócił uwagę, że – Debatę przesunięto na piątek wieczór, kiedy Polacy robią wszystko, ale nie oglądają obrad Sejmu. Za to była ona okazją, by wypunktować rząd i pokazać zdolności przywódcze po stronie opozycji. Nie rozumiem tylko dlaczego Grzegorz Schetyna cały czas zwracał się do Jarosława Kaczyńskiego, którego na sali nie było. Ogólnie, cały przebieg debaty miał na celu upokorzyć przeciwników politycznych PiS-u – stwierdził poseł.

Z kolei Andrzej Halicki z PO mówił, iż premier chwali się wzrostem pensji minimalnej, – ale to przez 8 lat naszych rządów wzrosła z 800 do 1700 zł. Czyli ponad dwukrotnie. Dodał, że symbolem rządów PiS  – są afery i korupcja. Przekręty i sitwa – to widzą Polacy. Jeżeli Morawiecki mówi o sukcesach, niech wytłumaczy, dlaczego ludzie mają więcej płacić za podatki, za wyższe ceny energii – powiedział gość „Śniadania w Trójce”.

Natomiast według europosła PSL Jarosława Kalinowskiego  – Sama debata była dobra pod względem poznawczym dla Polaków. Słyszałem taki cytat: świetną intuicję miał Kaczyński stawiając na Morawieckiego, który opowiada kłamstwa bez najmniejszego problemu. Społeczeństwo się o tym coraz bardziej przekonuje. Staje przed nimi premier i kłamie – mówił polityk.