Komunikat CIS ws. umowy na obsługę i organizację Zgromadzenia Narodowego w Zamku Królewskim

05
Lipiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Centrum Informacyjne Sejmu przypomina, że 13 lipca posłowie i senatorowie zbiorą się w Zamku Królewskim w Warszawie, by uczcić wyjątkową rocznicę w historii parlamentaryzmu – dokładnie 550 lat temu – 13 lipca 1468 r. – odbył się sejmik generalny w Kole, który poprzedzał pierwszy w polskiej historii dwuizbowy sejm walny w Piotrkowie, 9 października 1468 r.

Z uwagi na wyjątkowość tego wydarzenia i jego doniosłość, zdecydowano się na obrady w Zamku Królewskim – miejscu wyjątkowym dla Polski i Sejmu. W uroczystościach planowany jest udział kilkuset osób (posłów, senatorów oraz zaproszonych gości – nie tylko z Polski, ale też z zagranicy), zaś takiej liczby uczestników nie mogła pomieścić żadna z sal zamkowych. Z tych względów organizatorzy postanowili skorzystać ze specjalnej konstrukcji, która powstanie na zamkowym dziedzińcu. Będzie to rozwiązanie godne, funkcjonalne i adekwatne do potrzeb. Warto zauważyć, że przedmiot umowy jest bardzo szeroki i nie dotyczy wyłącznie wynajęcia przestrzeni, na której odbędą się uroczystości.

Wszystkie informacje dotyczące tego kontraktu są dostępne na stronie internetowej Sejmu, a cała procedura została przeprowadzona we właściwy i zgodny z procedurami sposób.

Warto też podkreślić, że kwota kontraktu dotyczy kompleksowej usługi, dotyczącej wszechstronnej obsługi prestiżowej i skomplikowanej organizacyjnie imprezy. W wynagrodzeniu jest ujęte nie tylko udostępnienie przestrzeni, w której odbędą się obrady Zgromadzenia Narodowego, ale i jego całościowa aranżacja. Dotyczy to także m.in. mebli (stoły, mównice, fotele, krzesła), podestów dla prezydium i wyposażenia dla potrzeb obsługi medialnej. W ramach umowy ujęte jest też nagłośnienie i oświetlenie sali obrad. Kontrahent Kancelarii Sejmu będzie też odpowiedzialny za obsługę tłumaczeniową, zapewnienie sieci komputerowej, monitorów i centrum prasowego – napisało w komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu.