Komunikat po spotkaniu premiera z przewodniczącym KE

10
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

KPRM poinformowało w komunikacie po spotkaniu Mateusza Morawieckiego i przewodniczącego Jean-Claude Junckera, że rozmowy dotyczyły przyszłości Unii Europejskiej, pozycji Polski w UE, polityki unijnej w ramach rynku wewnętrznego, jednolitego rynku cyfrowego, energii oraz migracji.

 

„Premier Morawiecki oraz Przewodniczący Juncker przeprowadzili dzisiaj wielowątkową i konstruktywną dyskusję. Spotkanie było kontynuacją dialogu rozpoczętego podczas pierwszej rozmowy Mateusza Morawieckiego i Jean-Claude Junckera, która odbyła się na marginesie posiedzenia Rady Europejskiej w grudniu ubiegłego roku” – napisano w oświadczeniu.

„W czasie dzisiejszego spotkania politycy omówili szeroki zakres spraw będących obiektem wspólnego zainteresowania, m. in. przyszłości Unii Europejskiej, pozycji Polski w UE, polityki unijnej w ramach rynku wewnętrznego, jednolitego rynku cyfrowego a także energii oraz migracji. Premier Morawiecki i Przewodniczący Juncker mieli również okazję szczegółowo porozmawiać o kwestiach związanych z zasadami praworządności” – czytamy w komunikacie.

KPRM poinformowała także, że politycy umówili się na następne spotkanie, żeby kontynuować dialog.