Kosiniak-Kamysz nie zgadza się z krytycznym raportem NIK dotyczącym złego prowadzenia przez państwo polityki prorodzinnej

16
Lipiec
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Minister w programie „Gość poranka” w TVP Info przekonywał, że rząd wprowadził wiele rozwiązań ułatwiających życie polskim rodzinom. Wskazał również na wprowadzenie całościowej polityki senioralnej, której do tej pory nie było.

Niedawno Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że w Polsce nie ma skoordynowanej polityki prorodzinnej. Według NIK fundusze przeznaczone na działania prorodzinne w wysokości ok. 2 proc. PKB, nie są wydawane w sposób efektywny i nie przekładają się w zauważalny sposób na wzrost liczby urodzeń oraz rozwój rodzin.

Według ministra pracy i polityki społecznej zarzuty NIK dotyczące fatalnego prowadzenia przez państwo polityki prorodzinnej są bezzasadne. – W 2014 roku mieliśmy prognozę GUS o spadku liczby urodzeń o 20 tys., był wzrost o 5 tys. To jest dobry sygnał – przekonywał polityk PSL. – Zmiany w ulgach podatkowych to też jest ułatwienie życia rodzinom – dodał. Resort kierowany przez Władysława Kosiniaka-Kamysza odpowiada za prowadzenie odpowiedniej polityki w tym zakresie. Minister przypomniał również, że udało się rozpocząć wprowadzanie całościowej polityki senioralnej. – Tego w ogóle nie było – powiedział. Kosiniak-Kamysz chwalił się także wydłużeniem urlopu macierzyńskiego. – Wiele osób oceniało to jako najlepszą decyzję tej koalicji. (…) Bijemy się o pozycję nas jako narodu, bijemy się o demografię, bijemy się o solidarność międzypokoleniową – przekonywał szef resortu pracy.