Lubnauer pozytywnie oceniła wynik KO w wyborach samorządowych

26
Październik
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szefowa Nowoczesnej stwierdziła w radiowej Trójce, że gdyby rezultaty niedzielnych wyborów przełożyć na wynik sejmowy, czyli kwestię większości sejmowej, to by się okazało, że opozycja demokratyczna odniosła zwycięstwo.

 

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, w skali kraju w wyborach do sejmików PiS zdobyło 254 mandaty, Koalicja Obywatelska – 194, PSL – 70, Bezpartyjni Samorządowcy – 15, a SLD-Lewica Razem – 11.

Katarzyna Lubnauer odnosząc się do tych wyników zauważyła, że KO razem z ludowcami ma więcej radnych niż Prawo i Sprawiedliwość. – Gdyby podliczyć mandaty, które uzyskała Koalicja Obywatelska, czyli Platforma i Nowoczesna, bo przypomnę, że wśród tych 194 mandatów jest 30, które uzyskali członkowie Nowoczesnej, i PSL-u, to by się okazało, że mamy 264 mandaty. Przy 254 PiS-u – powiedziała na antenie radiowej Trójki przewodnicząca Nowoczesnej. – Gdyby to przełożyć na wynik sejmowy, czyli gdyby to była kwestia większości sejmowej, to by się okazało, że opozycja demokratyczna zwyciężyła – dodała.

Na uwagę prowadzącego, że Koalicja Obywatelska uzyskała podobny wynik jak PO przed czterema laty mimo, że wówczas startowała sama, szefowa Nowoczesnej odparła– Mamy inne wybory, inne podmioty, zmieniła się scena polityczna. Mamy trzy lata bardzo dobrej koniunktury, niskiego bezrobocia, mamy media publiczne sprzyjające władzy. W tej zmienionej rzeczywistości PiS liczył, że da łupnia KO w tych wyborach a się okazało, że sam dostał łupnia.