Ludowcy chcą, żeby TVP jednakowo traktowała komitety wyborcze

06
Wrzesień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Politycy PSL zaapelowali do prezesa TVP Jacka Kurskiego, żeby komitety wyborcze wszystkich ugrupowań miały równy dostęp do telewizji publicznej, a co za tym idzie takie same szanse w dotarciu ze swoim programem do obywateli.

– Dziś apelujemy do prezesa TVP, by wszystkie podmioty startujące w wyborach, miały zapewnione takie szanse – powiedział podczas briefingu w Sejmie szef sztabu wyborczego PSL Piotr Zgorzelski.

– Widzieliśmy w ubiegłą niedzielę w TVP Info transmisję na żywo z konwencji PiS. Oczekujemy, że inne partie – w tym także nasza – będą miały także tę możliwość, by widzowie mogli tę konwencję obejrzeć, zwłaszcza, że ustawa o radiofonii i telewizji gwarantuje równy dostęp podmiotów publicznych do telewizji publicznej – przypomniał Zgorzelski.

Poseł PSL zauważył że – zdarzają się takie przypadki, że w telewizji publicznej są przerywane programy, by pokazać relację ze spotkania wyborczego kandydata PiS. (…) My takiego heroizmu od TVP nie oczekujemy, ale oczekujemy rzetelności wobec wszystkich komitetów, które biorą udział w kampanii – mówił Zgorzelski.

Natomiast wiceszef sztabu wyborczego ludowców Miłosz Motyka stwierdził, że – pojawiają się głosy, że TVP działa tak jakby była częścią sztabu wyborczego PiS. (…) Apelujemy do Jacka Kurskiego, aby przestał wpychać telewizję publiczną w ramiona jednej partii i zapewnił wszystkim formacjom politycznym jednakowy dostęp do mediów – mówił Motyka.