Minister edukacji zapewnia, że nie będzie zwolnień nauczycieli

09
Listopad
2016

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Anna Zalewska poinformowała, że koszt reformy oświaty wyniesie 900 mln zł. Jednocześnie zapewniała, iż środki na wprowadzenie zmian w edukacji zostały zabezpieczone.

– 900 mln złotych zostanie wydanych na skutki reformy oświaty. (…) To jest 900 milionów wprost na skutki reformy. Pojawia się 5 tysięcy dodatkowych oddziałów, dodatkowe etaty. Jednocześnie mamy pieniądze, ponad 300 mln zł wprost dedykowanych i 168 mln zł w rezerwie budżetowej na dostosowanie – powiedziała szefowa MEN. Dodała, że pieniądze zostaną wykorzystane m.in. – na przekształcenia w szkole branżowej czy stworzenie oddziałów przygotowawczych. To jest miejsce do kształcenia dzieci obcokrajowców – tłumaczyła Zalewska.

Według minister, reforma edukacji nie powinna spowodować zwolnień wśród nauczycieli. Zapewniła także, że w kierowanym przez nią resorcie trwają działania mające ochronić pedagogów przed niżem demograficznym. – Mam przeświadczenie, że wszystkie możliwe elementy, które zabezpieczają nauczyciela, zostają wprowadzane. Mam tu silne wsparcie związków zawodowych – mówiła szefowa MEN.