„Módlmy się o wzrost” – prosił Donald Tusk

03
kwiecień
2013

Posted by redakcja

Posted in Aktualności / Na Wiejskiej

0 Comments
500 dni rządu

500 dni rządu Tuska.

Podsumowując gospodarcze sukcesy rządu premier wymienił m.in. przygotowanie programu gwarancji kredytowych Banku Gospodarstwa Krajowego, program Inwestycje Polskie, wprowadzenie kasowego VAT-u oraz zmniejszenie domowych rachunków za gaz średnio o ok. 10 proc. – Przez 500 dni rząd uruchomił procesy, które powinny wprowadzić do polskiej gospodarki ponad 500 mld zł w perspektywie kilku lat – zaznaczył premier.

Do osiągnięć rządu Donald Tusk zaliczył także wprowadzenie reformy emerytalnej, sprawną organizację Euro 2012, wygraną batalię o nowy budżet europejski oraz kontynuację budowy dróg i autostrad. Ważnym sukcesem było również rozpoczęcie wdrażania pakietu pięciu rozwiązań prorodzinnych: dofinansowanie in vitro, program „Mieszkanie dla młodych”, roczny urlop macierzyński, zwiększenie pieniędzy na budowę żłobków oraz zmniejszenie opłat za przedszkola.

763 km dróg, 15000 interpelacji

Donald Tusk powiedział też, że w ciągu 500 dni jego drugiej kadencji do użytku oddano 763 km dróg ekspresowych i autostrad. Premier przyznał, że budowa dróg nie przebiegała tak, jak oczekiwał rząd.

Szef rządu oświadczył też, że nie może powiedzieć, by w ciągu tej kadencji czuł wsparcie opozycji. Jak dodał, opozycja złożyła 6 wniosków o wotum nieufności, w tym jeden o odwołanie całego rządu. W ciągu 500 dni posłowie, głównie opozycyjni, złożyli pod adresem rządu 15 tysięcy interpelacji i zapytań – powiedział premier.

Piotr Strzembosz na naszym Twitterze napisał:

„Nie długość km się liczy, ale czy droga jest dokończona (jak jadę, to chcę dojechać)”

to dopiero echa sprawozdania Premiera, niebawem więcej komentarzy na sejm24.pl

/-/ KPRP, Marcin Korczyk

fot: Maciej Śmiarowski / KPRP