Morawiecki zamiast Szydło

08
Grudzień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wczoraj Komitet Polityczny PiS przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera i wysunął kandydaturę na szefa rządu dotychczasowego wicepremiera Mateusz Morawieckiego.

O przyjęciu rezygnacji Szydło i wysunięciu kandydatury Morawieckiego po posiedzeniu Komitetu poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek. Jednocześnie podkreśliła, że Komitet Polityczny po przyjęciu rezygnacji dotychczasowej szefowej rządu podjął decyzję, iż powinna ona pełnić – ważną, eksponowaną funkcję w polskim rządzie. Podczas briefingu po posiedzeniu Komitetu Mazurek mówiła, że rząd PiS osiągnął wiele sukcesów przez ostatnie dwa lata, co jest głównie zasługą Beaty Szydło.

Rzecznik zaznaczyła, że przed partią są kolejne wyzwania, a to wymaga – korekty rządu. Jestem przekonana, że nasi wyborcy zrozumieją to, że jesteśmy jedną drużyną, że realizujemy program – powiedziała. – Nie wolno zapominać, że my jesteśmy jedną drużyną na etapie działania i realizowania naszych programów. Zmieniają się ludzie, ale program nie. Najważniejsze jest to, byśmy wspólnie, jako drużyna realizowali program, dzięki któremu wygraliśmy wybory – stwierdziła Mazurek.

Rzeczniczka PiS mówiła, że podczas Komitetu Politycznego nie rozmawiano na temat zmiany poszczególnych ministrów. – Mówiliśmy tylko w sposób ogólny o tym, że w związku z tą sytuacją zarówno w kraju, jak i za granicą, wymagana jest korekta nie tylko poszczególnych stanowisk w rządzie, ale też jego kierownictwa. Stąd też taka nasza propozycja – tłumaczyła.