Narodowe Święto Niepodległości w Parlamencie – dzień otwarty. Zapowiedź

09
Listopad
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

11 listopada Sejm i Senat zapraszają wszystkich chętnych do odwiedzenia swojej siedziby. W niedzielę w godz. 11.00 – 16.00 drzwi gmachu przy Wiejskiej będą szeroko otwarte dla zwiedzających, którzy będą mogli zobaczyć miejsca, gdzie na co dzień pracują politycy.

Dzień otwarty z okazji Narodowego Święta Niepodległości to coroczna sejmowa tradycja. Zapraszamy wszystkich warszawiaków i gości przebywających w stolicy na Wiejską. Hall Główny, Sala Kolumnowa, galeria Sali Posiedzeń Sejmu, Korytarz Marszałkowski i Senat -wszystkie te znane z mediów wnętrza będzie można zobaczyć na żywo. Specjalnie wyznaczona trasa zwiedzania pozwoli dokładnie poznać jeden z najważniejszych gmachów w Polsce.

„Mamy Niepodległą!” to inicjatywa Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, ciesząca się z roku na rok niesłabnącą popularnością. W jej ramach, będzie można otrzymać okolicznościowe kartki pocztowe z okazji 11 listopada. Na trasie zwiedzania zagości także stoisko z nowościami przygotowanymi przez Wydawnictwo Sejmowe.

Gmach Sejmu będzie otwarty dla wszystkich zwiedzających w godz. 11.00 – 16.00. Nie ma potrzeby dokonywania wcześniejszej rezerwacji. Osoby pragnące zwiedzić Sejm muszą jedynie zabrać ze sobą dokument tożsamości i zgłosić się do Biura Przepustek (ul. Wiejska). Wszyscy wchodzący do budynku Sejmu – ze względów bezpieczeństwa – zostaną poddani kontroli pirotechnicznej.

W trosce o wygodę oraz środowisko naturalne proponujemy skorzystanie ze środków transportu publicznego. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej znajdują się na Placu Trzech Krzyży oraz na ulicy Górnośląskiej