Nowoczesna i PSL zapowiadają wspólne działania

01
Grudzień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Liderzy Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówili po wczorajszym spotkaniu, że oba ugrupowania będą ze sobą współpracowały przy zachowaniu własnej podmiotowości. Zapowiedzieli również wzajemne wspieranie merytorycznych projektów ustaw składanych przez oba kluby.

W czwartek w Sejmie odbyło się spotkanie nowej szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer oraz prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Lubnauer poinformowała, że rozmowa dotyczyła przyszłej współpracy między Nowoczesną i PSL, w szczególności w obliczu zmiany ordynacji wyborczej przygotowanej przez PiS. Jednocześnie podkreśliła, że zarówno ona, jak i Kosiniak-Kamysz są świadomi różnic pomiędzy obydwoma ugrupowaniami i zachowanie tożsamości jest dla obu partii bardzo ważne. – Myślę, że to spotkanie jest dobrą podstawą do przyszłej współpracy, uważam, że warto bardzo jasno określać zasady w polityce, tak mamy zamiar robić – powiedziała.

Również Kosiniak-Kamysz stwierdził, że PSL i Nowoczesna w wielu kwestiach się różnią ale, jak zauważył, mają także punkty wspólne. Jednym z nich jest obrona polski samorządowej. Według szefa PSL, dzisiaj trzeba powiedzieć twarde „nie” dewastacji małych ojczyzn i zmianom, uszytym tylko pod jedną partię. Lider ludowców poinformował też, że obie partie planują organizację wspólnego wysłuchania publicznego dotyczącego zmian w Kodeksie wyborczym. W kontekście zapowiadanej współpracy, Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że obie partie będą wspierać wzajemnie swoje merytoryczne – a nie światopoglądowe – projekty ustaw. – Myślę, że to jest dobre w polskiej polityce i normalne, że liderzy ze sobą rozmawiają. Nie ma co szukać wroga dzisiaj w opozycji, tylko szukać punktów wspólnych przy zachowaniu własnej podmiotowości – stwierdził prezes PSL.