Oficjalna wizyta Marszałka Sejmu w Szwecji – zapowiedź

29
Maj
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Marszałek Sejmu złoży wizytę oficjalną w Szwecji. Marek Kuchciński przyleci do Sztokholmu na zaproszenie Urbana Ahlina, przewodniczącego Riksdagu.

Wizyta rozpocznie się audiencją u Króla Karola XVI Gustawa. W Riksdagu marszałek spotka się z przewodniczącym Ahlinem, pierwszą wiceprzewodniczącą Ewą Thalén Finné i parlamentarzystami. Program pobytu Marka Kuchcińskiego w stolicy Szwecji przewiduje także rozmowy z Minister Spraw Zagranicznych Margot Wallström oraz Ministrem Obrony Peterem Hultqvistem.

Marszałkowi Sejmu podczas oficjalnej wizyty w Szwecji towarzyszyć będzie poseł Krzysztof Truskolaski, Przewodniczący Polsko-Szwedzkiej Grupy Parlamentarnej. Wizyta ma na celu umocnienie dobrych parlamentarnych relacji między Polską i Szwecją oraz kontynuowanie dialogu i wzajemnej współpracy, szczególnie w sprawach istotnych dla obu krajów zarówno w stosunkach dwustronnych, jak i na forum unijnym. Poprzednie spotkanie obu polityków odbyło się przy okazji kwietniowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej w Tallinie.