Opadł kurz po spotkaniu „Platformy Oburzonych”

18
marzec
2013

Posted by redakcja

Posted in Aktualności / Kuluary Sejmowe

0 Comments

Mamy możliwość przypomnienie władzy że obywatele posiadają przedmiotowość.
Czas na to by Solidarność wypowiadała się w imieniu obywateli, widzę taką wolę w Solidarności i dlatego tutaj dzisiaj jestem.[…] Poseł musi być odpowiedzialny przed wyborcą, a nie przed szefem swojej partii – powiedział muzyk Paweł Kukiz założyciel inicjatywy Zmieleni.pl.
Gospodarz spotkania Piotr Duda dodał, że ze spotkania „Platformy Oburzonych” powinien wyjść apel do prezydenta o odpowiednią inicjatywę ustawodawczą. – Jeśli prezydent nie będzie chciał nam pomóc, to wiemy, co dalej robić – podkreślił.

Zaznaczył też, że spotkanie „nie jest walką ani Dudy, ani Solidarności, ani nas wszystkich o byt polityczny, bo to nas nie interesuje”. -My chcemy Polakom tylko przywrócić więcej demokracji i po to tu jesteśmy. My dążymy do dialogu w Polsce, a nie do konfrontacji, ale jeżeli nie ma przy stole negocjacji drugiej strony do dialogu, to trzeba sobie tę drugą stronę poszukać, albo zmienić i do tego musimy dążyć – argumentował, oklaskiwany przez zebranych szef Solidarności.

Duda zapowiedział, że będą kolejne tego typu spotkania. „Nie mamy gdzie się cofać, to jest nasze być albo nie być” – dodał.

Udziału w spotkaniu wzięły też organizacje związkowe: Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, OPZZ, Forum Związków Zawodowych, Solidarność’80, Wolny Związek Zawodowy Pracowników Poczty, Związek Zawodowy Budowlani, Związek Zawodowy Kolejarzy Śląskich