PGNiG dofinansuje wymianę pieców

06
Kwiecień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Gazowa spółka pomoże polskim rodzinom w wymianie starych pieców na bardziej ekologiczne. Te działania mają pomóc w walce o czyste powietrze.

W konferencji rozpoczynającej ogólnopolski program wspierający działania promujące czyste powietrze, uczestniczyli: minister energii Krzysztof Tchórzewski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz prezesi PGNiG Piotr Woźniak i Henryk Mucha.

– Chcemy pomóc polskim rodzinom w wymianie pieców „kopciuchów” na ogrzewanie gazowe. PGNiG przygotował dla nich ofertę w tym zakresie – mówił szef resortu energii podczas inauguracji programu PGNiG „Dofinansowanie nawet do 3000 złotych”. Minister zaznaczył, że to kolejna inicjatywa wspierająca rządowe starania o poprawę jakości powietrza w Polsce- To realne wsparcie walki ze smogiem. Dajemy szansę polskim rodzinom na wymianę ogrzewania na bardziej przyjazne środowisku po niższej cenie – powiedział Tchórzewski.

Z programu PGNiG mogą skorzystać osoby zainteresowane wymianą dotychczasowego starego źródła ciepła na przyjazne dla środowiska ogrzewanie, wykorzystujące gaz ziemny. W akcji mogą uczestniczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny, którzy zadeklarują gotowość do likwidacji i wymiany źródła ciepła na gazowe. Pierwsze tysiąc rodzin otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych. Kolejne 10 000 Polaków dostanie wsparcie w postaci tysiąca złotych na zakup kotła gazowego.