PiS wydał instrukcję jak politycy tej partii mają komentować weta prezydenta

27
Lipiec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

„Super Express” dotarł do tajnej instrukcji dla posłów partii rządzącej w jaki sposób mają się wypowiadać w mediach na temat decyzji Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw dotyczących zmian w sądownictwie.

 

Kiedy prezydent poinformował, że zawetuje ustawy o SN i KRS część polityków PiS nie kryła zaskoczenia tą decyzją. „Super Expres” ujawnił instrukcję dla polityków tej partii w jaki sposób mają komentować inicjatywę prezydenta.   

„Jesteśmy zdziwieni i zaskoczeni decyzją pana prezydenta w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. Wszystkie postulaty zgłoszone przez pana prezydenta zostały spełnione i przyjęte przez Sejm. Decyzja była prerogatywą głowy państwa, ale budzi nasze zdziwienie, nikt nie ukrywa, że jesteśmy zdziwieni.(.) Prezydent Duda podjął się wystąpić z inicjatywą reformy wymiaru sprawiedliwości, wziął na siebie wielką odpowiedzialność. Będziemy uważnie się temu przyglądać i śledzić kolejne kroki. W najbliższym czasie premier spotka się z ministrem Ziobrą, by omówić, co w takiej sytuacji powinien zrobić rząd. (…) Nie rezygnujemy z reformy sądownictwa. (….) Musimy przywrócić realny trójpodział władzy” – cytuje zalecenia władz partii gazeta.