Polsko – australijskie rozmowy o współpracy w dziedzinie obrony

22
sierpień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wzmocnienie relacji obronnych pomiędzy Australią i Polską były głównym tematem spotkania australijskiej minister obrony, senator Marisy Payne z Mariuszem Błaszczakiem – poinformował MON.

 Spotkanie miało miejsce w Izbie Parlamentu w Canberze.

Ministrowie Payne i Błaszczak potwierdzili wspólne zobowiązanie do podejmowania wysiłków na rzecz rozpowszechniania stabilności, walki z terroryzmem oraz utrzymania porządku opartego na globalnych zasadach.

„Ministrowie resortów obrony zgodzili się również co do przygotowania listu intencyjnego (Memorandum of Understanding) dotyczącego współpracy obronnej w celu zwiększenia zaangażowania obronnego pomiędzy naszymi narodami. Obszary potencjalnej przyszłej współpracy mogą obejmować wymianę w zakresie wspólnych problemów związanych z globalnym bezpieczeństwem, szkolenia wojskowe i edukację oraz bezpieczeństwo cybernetyczne” – poinformował resort.

„Polskie i australijskie relacje obronne opierają się na doświadczeniach ze wspólnej pracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego w Afganistanie oraz w Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim w Iraku” – przypomina MON.