Polsko-tajwańskie porozumienie dot. współpracy naukowej

30
Lipiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rozwój wymiany akademickiej i współpracy pomiędzy uczelniami w zakresie nauki i badań – to główne cele porozumienia o współpracy w dziedzinie nauki i szkolnictwa wyższego pomiędzy Biurem Gospodarczym i Kulturalnym Tajpej w Warszawie a Warszawskim Biurem Handlowym w Tajpej.

Podczas czerwcowej wizyty na Tajwanie wiceministra Piotra Dardzińskiego wraz z delegacją podpisano porozumienie przez stronę polską, którą reprezentował dyrektor Warszawskiego Biura Handlowego w Tajpej Maciej Gaca. Teraz porozumienie podpisała strona tajwańska.

– Gospodarka Tajwanu jest jedną z najbardziej innowacyjnych na świecie, dlatego liczymy na prężny rozwój współpracy naukowej i gospodarczej – powiedział Piotr Dardziński. – Porozumienie pomiędzy biurami w Polsce i na Tajwanie jest istotnym krokiem, za którym pójdą konkretne wspólne projekty, od wymiany kadry, po tworzenie joint centres, start-upów i spółek spin off – tłumaczył wiceminister.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia odbyły się spotkania obu stron z przedstawicielami agencji wykonawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii z Wrocławia (PORT). Rozmowy dotyczyły przyszłej współpracy w dziedzinie innowacji, nauki oraz wymiany akademickiej.