Poprawki PSL do ustawy budżetowej

11
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas sejmowej debaty dotyczącej budżetu na 2018 rok przypomniał, że ludowcy obiecali pilnować, żeby owoce wzrostu gospodarczego były solidarnie dzielone. Jednocześnie zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie dbało o tych, którzy zostali pominięci i zapomniani.

Podczas debaty w Sejmie nad projektem budżetu na 2018 r. PSL zaproponował poprawki dotyczące problemów polskich rodzin, rolników i służby zdrowia.

– Obiecaliśmy premierowi Morawieckiemu po expose w imieniu naszych wyborców, że będziemy patrzyli wam na ręce jak dzielone są owoce wzrostu gospodarczego. Upominamy się o tych, których wykluczyliście, zapomnieliście i wyzyskaliście – powiedział w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego grupą, w którą najmocniej uderzyły rządy PiS są seniorzy. – Przez dwa lata zapomnieliście o osobach w dostojnym wieku. Leki? Zamiast darmowych, wiele podrożało. Waloryzacja świadczeń? Groszowa. Dlatego wnosimy poprawkę: dodatek 500 zł dla emerytów. Odrzuciliście dwukrotnie ten wniosek, dajemy wam kolejną szansę – mówił szef ludowców.

– Będziemy upominać się o polskie rodziny i samotne matki. Poparliśmy „500 plus”, jako kontynuację naszej polityki rodzinnej. Czas na was. Pokażcie dobrą wolę i pomóżcie 400 tys. polskim rodzinom, którzy zyskają na zasadzie „Złotówka za złotówkę” – powiedział lider PSL prezentując kolejną poprawkę tego ugrupowania.

Kosiniak-Kamysz zwrócił także uwagę na problemy polskiej wsi. – Oddawaliśmy wam sytuację z ASF pod kontrolą. Zostawiliście rolników: tracą swoje hodowle i gospodarstwa. Wirus przekroczył już Wisłę i dalej zalewa Polskę. Miliard złotych trzeba przeznaczyć na walkę i rekompensatę z ASF – mówił.

– Premier Morawiecki swoje expose rozpoczął od zdrowia – przypomniał prezes PSL. – Mrzonką jest mówienie o 2025 r. Problemy są tu i teraz. W tym roku możecie to spełnić: mamy środki z uszczelnienia VAT. Bez tego nie będzie uzdrowienia służby zdrowia – powiedział.