Premier na otwarciu Centrum Badawczo-Rozwojowego w Tarnowie

30
październik
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Mateusz Morawiecki podczas otwarcia Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Azoty w Tarnowie wyraził radość, że polskie firmy tworzą takie nowoczesne, innowacyjne i wspierające rozwój polskich produktów przyszłości miejsca.

Szef rządu, zwrócił uwagę, że nowoczesna nauka to innowacyjność, badania i rozwój.  – Dążymy do tego, by być przy tym rozdaniu gospodarki światowej, w którym współczesna nauka będzie pokazywała jak adoptować rozwiązania chemiczne do świata biznesu – powiedział. Jednocześnie podkreślił jak ważna jest rola rodzimych firm, aby inwestować w badania i rozwój oraz polskich młodych naukowców.

Morawiecki wskazał również, że dzięki tego typu inwestycjom powstają nowe miejsca pracy oraz pojawiają się nowi inwestorzy.

 – Oby działania w kierunku innowacyjnej, współczesnej polskiej chemii doprowadziły nas do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego XXI wieku, który będzie produkował, badał, oraz wytwarzał najbardziej innowacyjne chemiczne produkty na świecie – powiedział szef rządu.

Centrum Badawczo-Rozwojowe w Tarnowie ma prowadzić badania oraz wdrażać najnowsze rozwiązania innowacyjne bazujące na zrównoważonym rozwoju. Będzie się także zajmować ich opatentowaniem w celu zbudowania przewagi konkurencyjnej oraz podniesienia poziomu innowacyjności Grupy Azoty na rynku krajowym i zagranicznym.