Premier obiecał wsparcie dla domów seniora

09
październik
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Centrum Medycznym Bonifratrów – Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego w Warszawie mówił, że rząd przeznaczy więcej pieniędzy dla placówek, które opiekują się osobami starszymi. Zapowiedział również, że w bieżącym roku jego gabinet utworzy około 300 domów i klubów seniora.

– Rząd zdecydował się przeznaczyć więcej środków na wsparcie domów seniora, klubów seniora, domów opieki nad osobami starszymi – powiedział szef rządu podczas wizyty w Centrum Medycznym Bonifratrów – Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego w Warszawie.

– Pięknie jest, jeżeli rodzina jest wielopokoleniowa, kiedy dzieci, wnuki mogą opiekować się osobami starszymi, ale nie zawsze tak jest w życiu – mówił Morawiecki. Dlatego, według niego, placówki zajmujące się pomocą dla osób starszych muszą być wspierane przez państwo. – Ciężko jest ludziom, którzy odczuwają codziennie problemy, ból po stracie bliskich, ale również ból fizyczny związany z wieloma chorobami, dlatego rząd zrobi wszystko, by zwielokrotnić wydatki na pomoc podopiecznym takich placówek – obiecał premier. – Jeszcze trzy, cztery lata temu było to 30 mln zł na placówki podobnego typu, umownie nazywane domami seniora, dzisiaj to już jest kilka razy więcej, a w przyszłym roku planujemy kolejne środki – powiedział Morawiecki. Dodał, że pieniądze te zostaną przeznaczone –  nie tylko na tworzenie nowych ośrodków – ale także usługi socjalne i rehabilitacyjne.

Premier zapowiedział, że w tym roku rząd utworzy około 300 domów i klubów seniora.