Prokuratura sprawdzi czy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienie przestępstwa

11
Grudzień
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Przemysław Nowak z prokuratury okręgowej w Warszawie poinformował, że prokuratura zbada sprawę wstrzymania publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że zawiadomienie w tej sprawie złożyła osoba prywatna.

– Prokuratura przeanalizuje obowiązujące przepisy i podejmie decyzję, czy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienie przestępstwa – poinformował Przemysław Nowak z prokuratury okręgowej w Warszawie. Dodał, że wynik analizy będzie przesłanką do możliwego wszczęcia postępowania. – Zawiadamiający wskazał artykuł 231 kodeksu karnego, prokuratura zgadza się z tą wstępną kwalifikacją i w tym kierunku prowadzi postępowanie sprawdzające – powiedział Nowak. Wskazany artykuł dotyczy przestępstwa urzędniczego: niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Grozi za nie kara do 3 lat więzienia.

Prokuratura już wystąpiła z prośbą o informację do Rządowego Centrum Legislacji, które odpowiada za publikowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw.