PSL proponuje żeby emeryci nie płacili podatku

22
Grudzień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Ludowcy złożyli w Sejmie projekt ustawy dotyczący emerytury bez podatku. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że to sztandarowy projekt jego ugrupowania, z którym pójdzie do wyborów samorządowych i parlamentarnych.

 – Dzisiaj złożyliśmy projekt ustawy „emerytura bez podatku”. Emerytura i renta bez podatków i składek, czyli tyle, ile mamy emerytury dzisiaj brutto, tyle będziemy dostawać emerytury netto – powiedział lider PSL podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, to prawdziwa zamiana w polityce społecznej i senioralnej. Przypomniał również, że takie rozwiązania funkcjonują w niektórych krajach Unii Europejskiej takich jak Węgry, Bułgaria czy Litwa.

 – Dla nas to jest sprawa niezwykle istotna, to jest też sztandarowy projekt, z którym pójdziemy do wyborów samorządowych i parlamentarnych – zapowiedział szef ludowców. Ponadto stwierdził, iż jest to – pokazywanie, że opozycja racjonalna w Polsce ma sens – nie wystarczy tylko i wyłącznie krytykować złych posunięć rządu, ale trzeba dawać konkretne propozycje. Kosiniak-Kamysz podkreślił także, że PSL liczy na życzliwość wszystkich klubów parlamentarnych dzięki czemu będzie możliwe przyjęcie tej ustawy.

 – Emeryci i renciści przez lata swojej pracy zapłacili podatki. Państwo nie może ich ograbiać cały czas i nie może zabierać im świadczeń, które się dzisiaj bardzo „rozjechały” z płacą minimalną. (…) to jest nasz obowiązek wspierać tych, którzy są w dostojnym wieku. Dla wielu osób to jest bardzo duża podwyżka, gwarantująca podniesienie poziomu życia – mówił.