PSL w wyborach do sejmików wystartuje pod własnym szyldem

20
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Władysław Kosiniak-Kamysz w Zgierzu zapowiedział, że ludowcy w wyborach do sejmików województw wystartują pod własnym szyldem. Jednak nie wykluczył możliwości wystawienia wspólnych kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

 – Przygotowujemy się do wyborów samorządowych jako PSL. Do sejmików wojewódzkich idziemy pod szyldem zielonej koniczynki. Możliwe są natomiast koalicje i współpraca w wyłanianiu kandydatów na prezydentów miast, wójtów, burmistrzów. Wiem, że tak będzie m.in. w Zgierzu, gdzie podjęto inicjatywę, żeby łączyć od prawa do lewa różne środowiska – mówił szef PSL  podczas konferencji prasowej w Zgierzu (Łódzkie).

Kosiniak-Kamysz zapowiedział również, że niezależnie od tego, jaki kształt będzie miała ordynacja wyborcza, ludowcy będą szukali wspólnych dobrych gospodarzy samorządów. – Wybory na prezydentów miast, burmistrzów, czy wójtów są mniej polityczne. To ma być wybór dobrego gospodarza, najlepszego z możliwych. Inny charakter mają wybory do sejmików, bo są to wybory o większym znaczeniu politycznym i w nich chcemy zachować swoją podmiotowość – wyjaśnił lider PSL.