Radziwiłł zapowiada powrót do szkół gabinetów zdrowia i stomatologicznych

27
Czerwiec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Minister zdrowia, w Boguchwale koło Rzeszowa, mówił że do szkół powinny wrócić gabinety zdrowia z pielęgniarkami lub higienistkami i gabinety stomatologiczne. Prawdopodobnie pierwsze gabinety pojawią się w roku szkolnym 2018/2019.

– Chcielibyśmy, żeby w każdej szkole był gabinet zdrowia, gabinet profilaktyki zdrowotnej, w którym, w większych szkołach stale, a w mniejszych – okresowo będzie dostępna pielęgniarka bądź higienistka. A także, żeby w większych szkołach były gabinety stomatologiczne, a te szkoły, które gabinetu nie mają, żeby miały w inny sposób dostęp do opieki stomatologicznej – powiedział Konstanty Radziwiłł podczas konferencji w szkole podstawowej w Boguchwale koło Rzeszowa. – Wydaje się, że trzeba wrócić do tego, że w każdej szkole był gabinet zdrowia, w którym była pielęgniarka, higienistka, okresowo lekarz, no i był gabinet stomatologiczny – dodał.

Szef resortu zdrowia poinformował, że w ministerstwie są przygotowywane założenia do ustawy o medycynie szkolnej, które obejmują m.in. dentobusy, czyli mobilne gabinety stomatologiczne. Dodał, że przygotowywany jest też program wsparcia dla szkół, który umożliwi powrót systemu znanego z placówek oświatowych funkcjonujący w dawnych latach. – Planujemy wsparcie, żeby już od przyszłego roku szkolnego – 2018/2019 – można było przynajmniej w części szkół zapewnić istnienie tych gabinetów – powiedział  Radziwiłł.