Ryszard Kalisz – rozpoczynam nowe życie pod każdym względem!

09
kwiecień
2013

Posted by redakcja

Posted in Aktualności / Kluby

0 Comments

Poniedziałek 08.04.2013 to dla Ryszarda Kalisza dzień rozpoczęcia nowego życia.

Życie niesie niespodzianki, kiedyś myślałem że będę członkiem Sojuszu lewicy Demokratycznej po wsze czasy, okazało się że Sojusz się zmienił a Ryszard Kalisz się nie zmienił – powiedział.

Poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, były minister spraw wewnętrznych w poniedziałek został wyrzucony z partii SLD.

Ryszard Kalisz według lutowego badania CBOS-u zajął drugie miejsce pod względem rozmiarów społecznego zaufania, któremu ufa połowa badanych (50%). Zaraz po Prezydencie Bronisławie Komorowskim.Dlaczego doszło do takiego rozłamu na Lewicy ?
Chodziło o byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego i zaangażowanie w Europa Plus wraz z Ruchem Palikota. Choć na uprawomocnienie decyzji partyjnego sądu Kalisz ma 14 dni, już zapowiedział że odwołania nie będzie, a więc może już otwarcie przystać do ekipy tworzącej Europę Plus: Aleksandra Kwaśniewskiego, Marka Siwca i Janusza Palikota.

ryszard_kalisz

Wykluczenie Kalisza było jedyną racjonalną decyzją, skoro partia zdecydowała, że nie będzie współtworzyła Europy Plus. Nie zmienia to jednak faktu, że oznacza początek kłopotów. Po pierwsze, zapoczątkowuje proces konfliktów na lewicy, która zapewne wkrótce podzieli się na zwolenników i przeciwników Europy Plus. Po drugie, niewykluczone, że w ślad za Kaliszem z Sojuszu odejdą inni politycy, np. europoseł Wojciech Olejniczak, który dzieli z warszawskim politykiem biuro poselskie. Po trzecie, wreszcie zaostrzy się konflikt między SLD a Ruchem Palikota, o co zadbają politycy tej drugiej partii, nastawieni konfrontacyjnie do Sojuszu i nigdy nieprzepuszczający okazji, by wbić szpilę Leszkowi Millerowi.

zdjęcia: sport, Kuba Karpiński

/-/sejm24.pl