Sasin o nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu

26
Czerwiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

27 czerwca, na wniosek rządu, zostało zwołane nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. W porządku obrad znalazł się projekt nowelizacji ustawy o gospodarce odpadami. Jacek Sasin podkreślił w radiowej Trójce, że ustawa o składowaniu odpadów musi wejść w życie jak najszybciej.

– Wszyscy żyliśmy i żyjemy dalej tym, co dzieje się z płonącymi, nielegalnymi wysypiskami śmieci. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to temat palący, także dosłownie. Temat, który wymaga szybkich działań, i takie też podjął minister środowiska. Jeden projekt dotyczy reformy inspekcji ochrony środowiska – tak, aby mogła ona realnie pilnować tego, czy prawo jest przestrzegane – tłumaczył Jacek Sasin.

 – Druga ustawa o odpadach wprowadza bardzo wiele obostrzeń. Chcielibyśmy, żeby to wszystko zadziałało od razu, ale musimy być realistami i dać przedsiębiorcom czas na wprowadzenie wszystkich rozwiązań – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów na antenie radiowej Trójki.

– Chcemy jak najszybciej wprowadzić rozwiązania, które pozwolą nam w niedalekiej perspektywie uniknąć takiej sytuacji, jaką mieliśmy dotychczas, czyli niekontrolowanego sprowadzania śmieci do Polski, zaśmiecania naszego środowiska naturalnego, lasów, płonących, nielegalnych wysypisk. To się musi jak najszybciej skończyć – stwierdził Sasin.