Spotkanie Marszałka Sejmu z delegacją Zgromadzenia Parlamentarnego Mołdawii

11
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

O partnerstwie wschodnim, zwiększeniu roli parlamentów, zacieśnieniu współpracy oraz wspólnych inicjatywach rozmawiał marszałek Sejmu Marek Kuchciński z delegacją mołdawskiego parlamentu. Jej przewodniczący Nae Simion Pleșca dziękował za owocną współpracę z Polską i podkreślał rolę Warszawy w europejskich dążeniach Mołdawii.

Ponadto mołdawscy parlamentarzyści przedstawili Marszałkowi Sejmu propozycję utworzenia w Kiszyniowie międzynarodowego Akademickiego Centrum Kultury i Nauki im. Lecha Kaczyńskiego. Marek Kuchciński uznał pomysł za bardzo dobry i podkreślił rolę jaką były Prezydent odegrał w kształtowaniu stosunków w regionie Europy środkowo-wschodniej po 1989 r.

Marek Kuchciński zapowiedział też, że w Sejmie zostaną podjęte działania mające na celu utworzenie Polsko-Mołdawskiej grupy bilateralnej. Póki co w parlamencie funkcjonuje jedynie Delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii. – W związku ze wzmocnieniem stosunków między krajami, warto zebrać posłów, którzy rozwijaliby i dbali o nasze relacje dwustronne – mówił Marszałek Sejmu.

Delegacja mołdawskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Parlamentu Republiki Mołdawii przebywa w Polsce w związku z IV sesją Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii.