Spotkanie prezydentów Polski i Wietnamu

29
Listopad
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Andrzej Duda podczas spotkania z dziennikarzami nawiązał do podpisanych umów miedzy Polską a Wietnamem oraz wyraził nadzieję na ożywienie kontaktów biznesowych i naukowych pomiędzy oboma krajami.

– Wszystkie umowy i porozumienia budują sferę wzajemnych relacji, a także ułatwią rozwój kontaktów biznesowych i naukowych pomiędzy naszymi krajami –zaznaczył polski prezydent podczas spotkania z dziennikarzami z obu państw.

Duda wyraził także przekonanie, że dzięki podpisaniu porozumienia finansowego niedługo  funkcjonariusze wietnamskich służb będą korzystali z polskich łodzi dostarczonych przez firmę Cenzin oraz pojazdów strażackich i policyjnych wyprodukowanych przez polską firmę WISS.

 Prezydent liczy również, że dzięki porozumieniu między resortami oświaty więcej wietnamskich studentów będzie studiowało w Polsce a na Uniwersytecie w Hanoi będzie możliwość nauki języka polskiego.

Duda dziękował też wietnamskiemu prezydentowi za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019.  – Wietnam naszą kandydaturę poparł i także dzięki temu osiągnęliśmy świetny wynik w głosowaniu w ONZ – powiedział prezydent. Jednocześnie zapewnił o poparciu Polski dla kandydatury Wietnamu na tę samą funkcję w latach 2020-2021.