Szef MON odwiedził polskich żołnierzy służących w Bośni i Hercegowinie

04
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Antoni Macierewicz odwiedził żołnierzy, którzy pełnią swoją służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR/MTT w Bośni i Hercegowinie. Szef MON spotkał się także z dowództwem unijnej misji. Ministrowi podczas spotkań towarzyszył Dowódca Operacyjny RSZ gen. dyw. Sławomir Wojciechowski.

– Rozmawiałem z dowódcą misji o sytuacji w jakiej pełnicie tę niesłychanie ofiarną, niebezpieczną i wyczerpującą misję. Ta rozmowa powiedziała mi więcej niż wszystkie sprawozdania i raporty. Trzeba tutaj być, żeby zdawać sobie sprawę z niezwykłej złożoności Bośni i Hercegowiny. Trzeba tutaj być, żeby zrozumieć jak wielkie niebezpieczeństwo grozi całym Bałkanom, całej Europie, gdyby wasza misja się nie powiodła, gdyby wasza służba i wysiłek zostały zmarnowane, gdyby się nie udały. Dlatego z podziwem patrzymy ta to, co robicie, na tę służbę. Mamy świadomość, że trzymacie w ręku losy nie tylko Bałkanów, ale tak naprawdę losy Europy. Mamy świadomość jak bardzo potrzebna jest tutaj obecność żołnierzy Unii Europejskiej, jak bardzo jest potrzebna obecność Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Jesteśmy dumni z tego jak tę misję wypełniacie – mówił na spotkaniu z polskimi żołnierzami szef MON.

Spotkanie z żołnierzami było także okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Minister podziękował dowódcom i żołnierzom za dotychczasową służbę, podkreślając jej wagę dla kształtowania bezpieczeństwa w regionie i całej Europie.