Szyszko ws. Puszczy Białowieskiej

22
Listopad
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

 – Polska, jak wcześniej, zastosuje się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Puszczy Białowieskiej – powiedział minister środowiska, odnosząc się do postanowienia TSUE z 20 listopada 2017 r.

Szyszko podkreślił, że unijny Trybunał Sprawiedliwości wczorajszym postanowieniem nie nałożył kar finansowych na Polskę. – Nie grożą nam żadne kary, ponieważ nigdy nie naruszaliśmy przepisów unijnych i nie mamy takich zamiarów– mówił.

Minister środowiska pokreślił, że Polska jako członek Unii Europejskiej, respektuje prawo europejskie. – Działania w Puszczy Białowieskiej są w pełni zgodne przepisami Unii Europejskiej, w tym z dyrektywami siedliskową i ptasią. Naszym celem jest jedynie dobro przyrody i bezpieczeństwo ludzi – przekonywał.

Szyszko poinformował również, że zgodnie postanowieniem unijnego Trybunału, strona polska przedstawi Komisji Europejskiej w ciągu 15 dni informacje na temat działań w Puszczy Białowieskiej, które mają zapewnić bezpieczeństwo publiczne.

Główna rozprawa dotycząca skargi Komisji Europejskiej przeciwko Polsce ws. Puszczy Białowieskiej zaplanowana jest 12 grudnia br.

Polska część Puszczy Białowieskiej to ok. 60 000 ha. Tylko 17% Puszczy zajmuje Białowieski Park Narodowy, a 28%  stanowią rezerwaty oraz tzw. obszary referencyjne.