Według Neumanna, Morawiecki nie będzie premierem

06
Grudzień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szef klubu PO uważa, że informacja dotycząca możliwości objęcia funkcji premiera przez Mateusza Morawieckiego, to tylko zasłona dymna, a nie rzeczywisty plan polityczny. W ocenie Sławomira Neumanna, premierem zostanie Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek prezes PiS spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Podobno rozmowy dotyczyły przygotowań do wyborów samorządowych i rekonstrukcji rządu. Według doniesień medialnych, nowym prezesem rady ministrów ma zostać wicepremier Mateusz Morawiecki.

Szef klubu PO komentując w TVP1 ewentualną zmianę na stanowisku premiera, stwierdził iż Beata Szydło – ma świadomość, że ten etap w jej życiu się kończy. Jest decyzja polityczna, chyba już zapadła, że należy zmienić premiera. Jednak Neumann uważa, że nowym szefem rządu nie zostanie Mateusz Morawiecki. – Raczej nie spotkałem się z taką sytuacją w polityce, żeby człowiek, który jest pokazywany jako pewniak przez media, przez kilka dni, zanim ta decyzja zapadnie, był tym wybranym – powiedział. W ocenie polityka PO – zabieg z Mateuszem Morawieckim jest raczej zasłoną dymną, niż rzeczywistym planem politycznym. Zdaniem Neumanna, premierem zostanie Jarosław Kaczyński.