Według Nowoczesnej szkolnictwo wyższe potrzebuje zmian

20
Wrzesień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Katarzyna Lubnauer odnosząc się do zaproponowanej przez Jarosława Gowina Konstytucji dla Nauki stwierdziła, że zmiany w systemie szkolnictwa wyższego i nauki są ewolucyjne, a trzeba aby były rewolucyjne.

Podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zaprezentował projekt nowej ustawy reformującej uczelnie i naukę.

– Nie mamy żadnych wątpliwości, że jest potrzeba takiej ustawy. Potrzebna jest taka silna reforma, rewolucyjna reforma. Można nawet powiedzieć, że ta reforma jest zbyt ewolucyjna, a nie rewolucyjna – stwierdziła podczas briefingu w Krakowie przewodnicząca klubu Nowoczesnej odnosząc się do projektu ustawy.

Przedstawicielka partii Ryszarda Petru wyraziła też inne zastrzeżenia wobec zmian proponowanych przez resort nauki – To, czego się obawiam to bardzo silne uprawnienia ministra razem z rządem. Praktycznie minister staje się panem życia i śmierci na uczelni (…). To oczywiście budzi pewne obawy, bo nie zawsze jest ten sam minister. Ministrowie się zmieniają, a uprawnienia zostają – zauważyła Lubnauer.