Według sondażu IBRiS siedem partii weszłoby do Sejmu

22
Marzec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dla „Rzeczpospolitej” daje pierwsze miejsce PiS, tuż za nią jest PO, a trzecie miejsce zajmuje Nowoczesna. Próg wyborczy przekroczyły także Kukiz’15, PSL, SLD oraz Partia Razem.

 

W sondażu IBRiS Prawo i Sprawiedliwość wskazało 29 proc. ankietowanych – to o 5 pkt. proc. mniej niż ostatnio, natomiast Platformę Obywatelską 27 proc. – o 10 pkt. proc. więcej w porównaniu do poprzedniego badania. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna, którą popiera 9 proc. respondentów – tyle samo co ostatnio, a na czwartym Kukiz’15 z wynikiem 8 proc. – o 2 proc. mniej niż w poprzednim badaniu. Do Sejmu weszłoby także PSL, na które chce głosować 6 proc. Polaków – tyle samo co ostatnio, SLD z poparciem 5 proc. – tutaj także wynik się nie zmienił, oraz Partia Razem, którą wskazało 5 proc. ankietowanych i jest to wynik o 2 proc. lepszy w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Progu wyborczego nie przekroczyła partia Wolność/Korwin uzyskując 1 proc. poparcia – tyle samo co ostatnio.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził badanie w dniach 6-17 marca na reprezentatywnej próbie losowej 1100 osób.