Zdaniem Kopacz PiS nie radzi sobie z rządzeniem

08
Czerwiec
2016

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Była premier podczas sejmowej debaty dotyczącej sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka stwierdziła, że problemów ochrony zdrowia nie załatwia się arogancją, tylko sercem i rozumem. W jej ocenie rządowi zabrakło i jednego, i drugiego. Zwróciła również uwagę, że premier zamiast przedstawić plan na dobrą przyszłość w CZD, potrafiła tylko krytykować poprzedników.

Premier Beata Szydło i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawili w Sejmie informację dotyczącą sytuacji w CZD. Oboje zapewniali, że strajk nie wpływa na bezpieczeństwo małych pacjentów.

– Mieliśmy na tej sali usłyszeć cudowną receptę na dobrą przyszłość ważnej placówki, ale jedyną receptą, jaką premier ma na wszystko, jest obciążanie winą poprzedników. Zapomniała pani, że od blisko siedmiu miesięcy wy rządzicie i za wszystko bierzecie odpowiedzialność – powiedziała Kopacz nawiązując do wystąpienia szefowej rządu. Przypomniała także deklaracje PiS z kampanii wyborczej, że – najważniejsze jest słuchanie ludzi. (…) Zapomnieliście tylko dodać, że chodzi o słuchanie konkretnie jednego człowieka, prezesa Jarosława Kaczyńskiego. (…) Dziś już nie jesteście tak chętni, by spotykać się z ludźmi, którzy protestują. Kluczycie i przerzucacie się odpowiedzialnością. Ja konfliktów się nie bałam, bo z ludźmi trzeba rozmawiać i ich słuchać, a nie dzielić ich na lepszy i gorszy sort – mówiła posłanka PO.

Kopacz podkreśliła, że problemów ochrony zdrowia nie rozwiązuje się arogancją. – Nie rozwiąże się ich też brakiem wrażliwości i elementarnego ludzkiego współczucia, którego zabrakło premier Szydło. Te problemy można rozwiązać tylko sercem i rozumem, zabrakło wam i jednego, i drugiego – stwierdziła. Zauważyła też, iż przez 15 dni strajku pielęgniarek w CZD prawie tysiąc dzieci nie uzyskało porady w tej placówce, a koszty protestu wynoszą niemal 7,5 mln zł. – Kiedy oddawałam rząd zostawiliśmy wam w budżecie NFZ blisko 70 mld zł. Polacy oczekują od was, żebyście dobrze i racjonalnie wydali te pieniądze, a z racjonalnym wydawaniem pieniędzy macie dość duży kłopot. (…)  Rządzenie was przerasta – podsumowała była premier.