Zdaniem Pawła Kukiza nie ma faktycznej redukcji wiceministrów

21
Marzec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Lider Kukiz ’15 zauważył w radiowej Trójce, że z wiceministrami nikt nie zerwał umowy o pracę, zostali oni jedynie przeniesieni na inne stanowiska w administracji państwowej, za które również pobierają pieniądze. W związku z tym są to tylko działania pozorowane.

Paweł Kukiz skrytykował w „Salonie politycznym Trójki” założenia projektu zmian w służbie cywilnej. Według niego, są to – działania pozorowane. (…) Ministrowie będą do swojego uposażenia dostawali dodatkowo 60 procent uposażenia poselskiego, co daje około 20 tysięcy złotych miesięcznie, więc to nie jest obniżka, tylko podwyżka – podkreślił.

Gość radiowej Trójki uważa, że nie ma żadnego odchudzania rządu ponieważ  wiceministrowie nie zostali zwolnieni z pracy tylko  – są przenoszeni na inne stanowiska w administracji państwowej, za które również pobierają pieniądze. (…) Dla mnie redukcja to jest wyciągnięcie czegoś i wywalenie na bok, a tu jest wyciągnięcie czegoś i przestawienie w drugą stronę – powiedział Kukiz.

Lider Kukiz ’15 mówił także, że liczy, iż rozwiązane zostaną nie tylko gabinety polityczne na szczeblach samorządowych, ale również na szczeblach centralnych.