Zdaniem Sowy V4 nie funkcjonuje tak dobrze jak to przedstawia PiS

18
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Poseł Nowoczesnej stwierdził na antenie radiowej Trójki, że Grupa Wyszehradzka de facto nie istnieje, podobnie jak Trójkąt Weimarski.

– Stanowisko Grupy Wyszehradzkiej, a na pewno polskiego rządu w stosunku do migrantów jest niezmienne – mówił szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Wcześniej Viktor Orban powiedział, że Węgry rozważą udział w nowym unijnym systemie rozdziału uchodźców pod warunkiem, że Budapeszt będzie decydował, kogo przyjmie.

Marek Sowa powiedział w radiowej Trójce, że Viktor Orban znowu ograł Prawo i Sprawiedliwość. – Po raz kolejny premier Orban pokazał politykom PiS-u, jak uprawia politykę. Dzisiaj dowiadujemy się, jak w ubiegłym roku przyjął 1300 uchodźców. Zresztą on zawsze prowadził taką politykę. Nawet jak robił krok lub dwa do przodu, a relacje z UE miał napięte, potrafił się o krok wycofać po to, aby osiągać swoje cele – zauważył. – Bez wątpienia fakt, że funkcjonował również w dużej rodzinie Europejskiej Partii Ludowej z pewnością mu pomagał. Osób, które mogły go przekonywać do prowadzenia polityki zgodnej z priorytetami Unii Europejskiej, było wiele. Co do samej Grupy Wyszehradzkiej, to ona de facto nie istnieje, podobnie jak Trójkąt Weimarski – stwierdził polityk Nowoczesnej.