Dwa podmioty złożyły wniosek do KRRiT

14
marzec
2013

Posted by redakcja

Posted in Aktualności / Kuluary Sejmowe

0 Comments

Dwa podmioty złożyły wniosek do Krajowej Rady o miejsce na multipleksiecyfrowym dla kanału o charakterze społeczno – religijnym.

Krajowa Rada poinformowała, że oprócz TV Trwam, dokumenty koncesyjne złożyła spółka wieczorna.pl z Zielonej Góry. Jej szefem jest Adam Fularz rastafarianin i ekolog. Jego radiotelewizja ma nadawać programy przygotowane przez “żydo-taoisto-hinduso-tolteko-buddystów”. Spółka została wpisana do rejestru przedsiębiorców niespełna rok temu.

Tymczasem TV Trwam nadaje już swój program blisko dekadę. Jej obecności na MUX 1 domagają się miliony osób. Cały czas organizowane są marsze w obronie TV Trwam.

Już w najbliższą niedzielę w Końskich w woj. świętokrzyskim przejdzie marsz w obronie wolnych mediów. Manifestację rozpocznie uroczysta Eucharystia w Kolegiacie św. Mikołaja o godzinie 15.00. – mówi  Krystyna Dulewicz, współorganizator marszu.
– Po Mszy św. zabiorą głos posłowie z Prawa i Sprawiedliwości. O godz. 16.00 planowane jest przejście ulicami Końskich. Początek pochodu od strony Kolegiaty, następnie przejście wokół Placu Kościuszki w stronę ulicy ks. Józefa Granata, gdzie nastąpi zakończenie manifestacji. Cały czas toczy się walka o multipleks, w obronie wolności mediów w Polsce – katolickich mediów. Jedyne katolickie media w tej chwili to właśnie Telewizja Trwam –  powiedziała Krystyna Dulewicz.

Trwa akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji. Do dziś  swój podpis złożyło 2 mln 444 tyś 500 osób. Akcja będzie prowadzona do skutku.